Transit Taşımacılık | Kay-Naş

Awesome Image

Transit Taşımacılık

Avrupa ve Balkan Ülkeleri ithalat ve ihracat yüklemelerinde transit taşımacılık hizmeti sağlıyoruz.
Awesome Image

Karayolu Transit Taşımacılık

Firmamız 12 adet çekici,15 adet dorse ve 8 adet Minivan (Speedy Van) olmak üzere toplam 35 öz-mal araç filosu ile özellikle Avrupa ( Doğu / Batı ) ülkelerine hizmet vermektedir. Bünyemizde bulunan Minivan araçlarımız ile 36 saatte Almanya, Hollanda, Belçika, İspanya ve Fransa’ya Express servisimiz ve her hafta düzenli olarak Almanya, Hollanda , Belçika , İsviçre parsiyel çıkışlarımız vardır. Kay-Naş Nakliyat olarak müşterilerimize ithalat-ihracatta komple, parsiyel ve transit taşımacılık hizmeti vermekteyiz. .
Awesome Image
Destinasyonlar
0
Gittiğimiz Ülke Sayısı
Awesome Image
Taşıdığımız Yük
0+
Yılda Taşınılan Yük/Ton

Transit Taşımacılık Nedir?

Bir ülkeden başka bir ülkeye yapılan taşımalarda taşınan yükün nihai varış yeri olmayan ülkelerden geçmesi, bu ülkelerde taşıma kaplarının, taşıma araçlarının veya taşıma türünün değiştirilmesi gerekli olabilmektedir. Bu faaliyetler transit taşımacılık olarak adlandırılmaktadır. Transit taşımacılık, taşınan yükün göndericisi ya da tüketicisi olmayan üçüncü ülkeler üzerinden taşınması olarak tanımlanmaktadır1 . Bu kapsamda taşımacılık işleminin başladığı ve bittiği ülkelerden farklı olarak en az bir farklı ülke üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Transit taşımacılık tek bir taşıma modu ile gerçekleştirilebileceği gibi birden fazla taşıma modunun kombinasyonu ile gerçekleştirilebilir. Örneğin, denizyolu ile bir ülkenin limanlarına getirilen yükler, karayolu ya da demiryolu araçları ile liman ülkesi harici diğer ülkelere taşınabilir veya karayolu ya da demiryolu ile bir ülkenin limanlarına getirilen yükler, bu limandan diğer ülkelere denizyolu ile taşınabilir.
Awesome Image

Fiyat Avantajı

Komple Taşımacılık, tüm karayolu taşıma seçenekleri içinde en ekonomik taşıma modelidir. Yeter ki yukarıda anılan araç tiplerinden birini komple olarak doldurmaya yetecek kadar yükünüz olsun
Awesome Image

Zaman Tasarrufu

FTL Taşımacılık, sürat konusunda da birinciliği kimseye kaptırmaz. O tüm taşıma seçenekleri içinde en hızlı taşıma modelidir. Yükleme biter bitmez hemen yola çıkar ve direkt olarak alıcına yönlenir.
Awesome Image

Esneklik

FTL Taşımacılık modelinde palet, varil, bidon, fıçı, IBC tank, big bag çuval, vs her türlü ambalaj içindeki veya dökme haldeki her türlü malzemenizi rahatlıkla taşıtabilirsiniz.

Transit Taşımacılık Mevzuatı

Türkiye’de transit taşımacılığa yönelik mevzuat hem ulusal mevzuat metinlerinde hem de TIR ve Ortak Transit Rejimi gibi Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası anlaşmaların ulusal hukuka aktarılması ve bu anlaşmaların uygulanmasına yönelik mevzuatta düzenlenmektedir. Türkiye’de transit taşımacılık faaliyetlerini düzenleyen mevzuat büyük oranda Gümrük Kanunu’ndan kaynaklanmaktadır. 4458 sayılı Gümrük Kanunu’nun 84 ila 92. maddelerinde transit rejimine ilişkin hükümler yer almaktadır. Gümrük Kanunu’nun 87. maddesinin 2. fıkrasına göre “Transit rejimine konu olan eşyanın, gümrük gözetimi altındaki antrepolarda veya gümrük idarelerince eşya konulmasına izin verilen yerlerde bir süre kalması veya bir taşıttan diğer bir taşıta aktarılması mümkündür.” Söz konusu madde gereği, Türkiye üzerinden transit olarak taşınacak eşyalar gümrük gözetimi altında tutulabilmekte ve ayrıca eşyanın ülke üzerinden taşınması sırasında kullanılacak araçlar da değiştirilebilmektedir. Transit eşyaların muayenesine ilişkin, Gümrük Kanunu’nun 88. maddesinin 2. fıkrasında “Antrepolardan veya gümrük idarelerince konulmasına izin verilen diğer yerlerden transit rejimi kapsamında taşınan eşya, gerek görülmesi halinde muayene edilir.” denmektedir. Nihai varış yeri Türkiye olmayan, Türkiye üzerinden transit taşımacılığı yapılan eşyalar gerek görülmesi halinde muayene işlemlerine tabi tutulabilmektedir

Maliyet Optimizasyon

Azaltılmış Taşıma Süresi

GPRS Takip Sistemi

Operasyonel Mükemmellik